Viirushaigused ei jäta jonni
Read Time:5 Minute, 34 Second

Viirushaigused ei jäta jonni

0 0

Kas ei või olla kuidagi nii, et kui 1.september saabub siis ei saabu sellega koos samal päeval ka kõik sügishaigused? Ma ei räägi ainult meie kurikuulsast koroonast, mis suvega tagasi tõmbab ning sügisel taas elustub vaid ilmselgelt pole ükski muu sügishooaja haigus kuhugi kaudunud, eriti need mis levivad laste kaudu lasteaiast, trennist vms.

Kui Kristofer sündis ja veel lasteaias ei käinud ning elasime Viljandis, ei olnud meil absoluutselt sellist probleemi, et kui sügishooaeg kätte jõudis oli kohe nohu ja köha. Ei, ma ei istunud kodus ainult ja ei hoidnud Kristoferi vati sees – ikka liikusin ringi, käisin laste vanaema juures, külas, liikusin poodides ringi jne. Aga ikkagi ei saanud ta naljalt midagi endale külge. Pigem sain ise kui laps. Aga nüüd kui mul on 3 last, ei suuda ma enam ära imestada kui palju need võivad haiged koguaeg olla. Kõik algaski kohe sügisest kui ilmad kehvaks läksid. Ja nad olid mõned korrad ka nohused kui beebid olid, aga seda oli vähe ja koroona tõttu ka Kristofer lasteaias ei käinud väga enne suve. Nüüd, kui Kris käib lasteaial ka laulustuudios ja jalkas, siis võin ma kindlasti endale kalendrisse panna nädalad kus ma ravin lapsi. No au jumala sõna, nad üle nädala koguaeg nohus. Kõige hullem on see, et tittedel lööb nohu koheselt kõrva ja tekib kõrvapõletik – mõnikord kergem aga kui väga julm nohu ja kõrge palavik siis on juba tugevam. Kasutan kodus kõiki ravi asju välja arvatud sibula või küüslaugu riputamisi, sest hommikuks on need sealt läinud 😛 Alles hiljuti soetasin meie perre ka uue inhalaatori nimega “Kiwi” ning saan rahulikult sellega neile magamise aja auru teha.

Hetkel on meie laste seis selline, et nüüd viimane 2 nädalat oleme olnud nohused ja kohe kui Saimonil nohu tekkis (pühapäev 17.okt esmaspäev) kaasnes sellega kõrge palavik (39,1) ning järgmisel päeval arstile helistades läksime vastuvõtule ja avastas koheselt tal tugev kõrvapõletik. Sai taaskord antibiootikumid peal 10 päevaks ja korras. Läks umbes 3 päeva mööda kui Saskial ilmnesid nohu sümptomid ja kerge palavik ning reedel kui pidime tagasi arstile minema kontrolli Saimoniga saime siis ka Saskiat üle kontrollida ega ei ole veel löönud. Ja no mis te arvate kas oli? Ilmselgelt oli ju. Sai ka tema siis endale antibiootikumi peale ja nii mul kaks antibiootikulist last kodus oli. Kõik sujus reedel hästi ja kui kätte jõudis laupäev tekkisid mõlemal õhtul kõrge palavik. No siis oli küll tunne, et mis te teete nalja või? Hakkasin juba reaalselt kahtlustama koroonata. Midagi muud üle ei jäänudki kui oodata esmaspäevani ja helistada taas perearstile, et saada koroonatestile, aga kuna mina sain ka vahepeal nohu siis oligi see asi juba natuke liiga kahtlane, et kas tõesti on meile saabunud see kurikuulus koroona. Me ju hoiame, väldime ja peseme. Ja lapsed topivad käsi suhu ja ega Kris ka ju laps ning ei saa aru haiguse tõsidusest ning ka tema võib selle mustusega kaasa saada ja tuua.

Ega mul muud üle ei jäänudki kui elada pühapäev ka üle ning esmaspäeva hommikul sain siis koheselt meile perearstil saatekirjad kõigile viiele pereliikmele. Kui teha test siis juba kõigile, nii on kindlam jne. Testi ajad sain endale ja Matthiasele koroonatestide veebilehel broneerida teisipäevaks ning laste osas võttis SynLab minuga telefoni teel ühendus ning määrati samale ajale mis meie olime. Läksime siis kõik teisipäeval autoga drive-in’i testima. Kuna mina, Kris ja Saimon on juba osalenud koroonatestis – Saimon kiirtestina perearstil, mina raseduse ajal 2x ja Kris lähikontaktsena kellel olid sümptomid, aga Saskia ja Matthias said esimest korda. Tittesid pidin turvatoolis kinni hoidma, et nad väga ei sipleks seal – nutsid aga see oli hetkes. Krisil on naljakas, sest see oli kõdi ja veidi turtsus ja pisarad jooksid sellest. Matthias samamoodi turtsus, itsitas ja pisardas. Lapsed said ka peale testi võtmist endale väikse kingituse – tited silikoonist ümbrisega laheda des vahendi pudeli ning Kristofer des salvrätikud vms. Koju naastes ütles Matthias, et ta ikka ei saa aru, miks paljud räägivad et see nii valus on – lihtsalt ebamugavalt kõdi, muud midagi 🙂 Jäime siis ootama testi tulemusi mis ilmuvad digiloosse 24-48 tunni jooksul. No mis te arvate, et olin rahulik ja ei istunud digiloos ning värskendanud iga 10 min tulemuste lehte? 😀 Õhtuks ei midagi, aga hommikul kuskil pool 9 aeg sain ma enda, Krisi ja Matthiase testi vastused mis oli õnneks negatiivsed. Koorem kohe langes minul veidi, aga olin pabinas kuna kaksikute omasid ei olnud veel ja ootasi nende tulemusi kuni lõunani. Õnneks oli ka negatiivsed. Jumal tänatud!!!

Mida unustasin veel mainida, et miks me ikkagi koroonatestile läksime oli ka põhjus selles, et olime lähikontaktsed, sest pühapäeval käsisid meil külalised. Ma ei süüdista mitte kedagi, isegi kui oleks meil olnud positiivne. Koroonat võime saada jumal teab kus kohast, sest ega enam ju naljalt seda jälgida ei suuda/saa – lapsed käivad lasteaias, trennides jne, Matthias tööl kus puutub kokku inimestega, lisaks käime poes isegi kui ma tellin kulleriga toidu koju, siis paraku vahel ei saa teatuid asju, apteegi külastused haiguste tõttu, perearstil käies võib saada jne jne jne. Ainuke asi ongi selles, et Saskia süda on see millega peab olema ettevaatlik ja seda ma ka olen, aga nagu ma ennist mainisin, siis piisab sellest et lähen poodi vetsupaberile järgi, puutun kokkku inimesega kes ei kanna nt maski või turtsub otse mulle peale ja korras. Selleks pole palju vajagi. Mina aga teen enda poolt kõik võimaliku, et kaitsa ennast ja oma pere – kannan maski, pesen käsi ja kui võimalik käin lastega vähe poes.

Kuna testi tulemused olid meil negatiivsed, siis neljapäev 28.okt asendus perearstile kontrolli minnes oli kaksikute kõrvad korras, arst andis mõned soovitused mida võib ja mida mitte ning kui me laste gripivaktsiini teist doosi lähme tegema siis kohtume oma enda arstiga ning saame täpsemalt rääkida ka pneumokoki vaktsiinist, mis on siis mõeldud neile kellel pidevalt on kõrvapõletik jne, kuna see haigus võib mõjutada lõpuks kõiki organeid siis Saskia südame pärast soovin ma sel teemal natukene arstiga konsulteerida ja kui okei, siis arvan et ega sa paha ei teeks ka Saimonile.

Eks neid haigusi tuleb veel ja veel ning iga läbipõdemine tugevndab lapse tervist, siis on ehk lootust et kui nad on lasteaia lapsed juba, et siis on neid haigusi pisut vähem kui hetkel ning siis kui ma Kristofer lasteaias käis. Hetkel on olnud pisiked väga tublid ja iga haiguse kenasti ja valutult üleelanud ning pean ennast siin kohal natuke kiitma, et kohe kui ilmnevad haigus sümptomid siis ma reageerin – ravi peale või helistan arstile, annab infot telefoni teel või kutsub kohale vaatab lapsed üle ja annab siis juhised. Kuna hetkel on koroona, siis Krisi üritan võimalikult palju kodus hoida, läheb poodi ja muudesse kohtadesse ainult vajadusel vältimaks selle vastiku haiguse saamist.

Sellega on hetkel meie viiruhaiguste looga kõik. Endiselt püsige terved ning hoitke ennast ja teisi enda ümber!

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga