FysioPai kodukülastus
Read Time:4 Minute, 3 Second

FysioPai kodukülastus

0 0

Mõtlesin, et räägin natuke oma kogemusest beebide füsioteraapiast kodus. Minu jaoks taaskord üks põnev kogemus, sest kui Kristofer sündis siis Viljandis sellist asja ei olnud. Kas nüüd on sellist teenust – koroona pandeemiaga tekkinud – jään vastuse võlgu, aga Tallinnas ja Tartus on.

FysioPai’st kuulsin esimest korda Matthiase vennanaise käest, kellel samuti käis füsioterapeut kodus (Tartus) ning kiitis seda väga. Kui olen kaksikud ära sünnitanud, teadsin kohe et nende kahega mul pole mul absoluutselt võimalik üksi kuskil käija, kuna esiteks – puuduvad mul endiselt autojuhiload (sel teemal ma hetkel pikalt ei peatuks) ning teiseks – on kõik võimlemised, ujumised ning muud ringid on täpselt sellistel aegadel, et isegi kui Matthias saaks mind sõidutada siis mitte keset tööpäeva (al. kella 10-12 – sorry, aga ma ei saa tõesti aru miks peavad olema kõik beebidega ajad ainult hommikul) ja kuna nüüd on nad ka juba nii piisavalt suured siis ilmselgelt oleks mu vaja lisa kätte, et nendega kuskil toimetada. Nii ma siis kirjutasin FysioPai facebooki messengeri 20.jaanuaril 2021, et uurida veidi – kas nad teevad hetkel kodukülastusi kuna on koroona kõrghetk, kas tegeleb samal ajal ka kaksikutega, kui kaua kestab ning mis on hind kaksikutele. Mulle vastas väga tore, armas ja heasüdamlik Eliia. Saime oma esimese koduskülastuse veebruari algusesse. Ootasin põnevusega ning kui päev kätte jõudis, ei teadnud ma isegi mida sellest kõigest oodata, sest tunnistan ausalt üles – ma olen nii lolliks jäänud, et ma ei teadnud enam mis on normaalne mingis vanuses jne. Alguses natuke kartsin, et äkki tuleb mingisugune negatiivusus, kui valesti ma olen kõike siiani teinud ja et peaksin hoopis nii või naa tegema – aga EI!

Eliia tuli, astus elutuppa naeratas ning kaksikud põrandal olles naeratasid koheselt vastu – see oli esimene kontakt täiesti võõra inimesega ning see sobis neile. Ma olin isegi üllatunud. Niisiis, Eliia võttis koheselt oma kotist välja toreda armsa beebinuku, kelle peal saab ta näidata vajadusel ette kui päris beebi ise ei lase enam midagi teha ning võttis ka paberi millele hakkas Saskia ja Saimoni andmeid kirjutama. Rääksisin millal nad sündisin, enneaegsusest, Saskia operatsioonist ning kuidas neil sel hetkel läinud on ja mida ma ise kodus olen teinud. Kogu mu jutule tuli tore naeratus ja kiitus, et olen üldse jaksanud miskit teha. Alustasime siis esimese võimelmisega. Eliia üritas siis puudutades nendega kontakti luua ja see toimis. Võibolla alguses natuke Saimon oli nutu äärel, aga kuna Eliial on nii armas ja hell hääl, mis pani Saimoni koheselt naeratama uuesti. Nii hakkas ta mulle kaksikutega samal ajal võimeldes näitama ja rääkima kuidas ja mida pean tegema, et füüsilisele arengule veidi paremini kaasa aidata.

Eks ma esialgu vaatasin, kuulasin, küsisin ning meenutasin Krisi aja võimlemist. Kaksikute peamine oli keha lahti võimlemine – jalad ja käed. Järgmiseks harjutasime kõhuli keeramist ja selle olemist ning kuidas peavad olema lapsel käed õigesti kõhuli olles. Sai ka fitness palli peal teha kõhuli olemise harjutusi (hea, et ma ikka selle palli ostsin). Meie mõlema üllatuseks pidas just Saimon 1,5h võimlemisega vastu – Saskia jäi aga vahepeal magama. Sain oma kogemuste pagasisse uusi nippe juurde ning hakkasin neid kasutama nii palju kui vähegi jaksu ja aega oli. Mis on tore ka see, et peale esimest kodukülastust saan ma Eliiale kirjutada koheselt mingisuguse küsimuse või murega või kui ma ise kohe seletada nii hästi ei oska siis saadan pildi/video. On olnud ka nii, et kui oli pikem vahe kodukülastusest, siis uue aja määramisel saatsin ka pilte ja videoid ning Eliia oska ka nende põhjal anda mulle enam-vähem mingisuguse hinnangu ja edasised nipid mida kellegi peal pean tegema.

Järgmine kodukülastus sai määratud siis kui mul tekkis mure Saimoni ja Saskia pärast (mainin ära, et kuna nad kaksikud ei tähenda et nad oma füüsilises arengus koos käivad – Saskia on pisut Saimonist maas, aga see on täiesti OKEI) ning peale pikka juttu kirjutamist Eliiale rahustas ta mind taaskord maha ning määrasime aja uueks kohtumiseks. Ta tuli hakkas lapsi taaskord uurima, mina taaskord rääkisin kõike mis – meelde tuli – mida nad teinud on, kuidas teinud on jne… Peal kogu minu pikka juttu, võimlesime nagu korda ja kohus lihased-käed lahti, et ei oleks pinges ja lapsel valus ning hakkasime siis Eliiaga koos Saimoniga roomamist harjutama, alguses mina mänguasjaga eest ära minemas, Eliia õige roomamis tehnikaga koos Saimoniga järgi tulemas. Ja siis tegime vastupidi, et saaksin ise käppa kuidas see asi käib. Ega poisile naljalt ei meeldinud, et keegi sunnib teda. Saskiaga samamoodi, aga kuna Saskia pisut maas siis pidin tegema veel eelmisi harjutusi mis esimesel külastusel sain, et veel harjutada kõhuli olemist, käetugi ja pallil harjutused. Hetkel mõlemad lapsed roomavad – Saimon aktiivsemalt kui Saskia ning Saimon õpib ka roomamisele lisaks käputamist.

Nüüdseks on Eliia käinud meie juures 3-4 korda ning soovime kindlasti senikaua teda veel näha kuni lapsed on täielikult kõndima hakanud ning sealt edasi enam poleks mingeid probleeme. Nii, et kui sa elad Tallinnas või Tartus ning sul soov ja mugavam kodus võimlemisega tegeleda, siis kogu info leiad FysioPai kodulehelt.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga