Aeg on kiiresti läinud…
Read Time:5 Minute, 11 Second

Aeg on kiiresti läinud…

0 0

Oh, aeg on nii kiiresti läinud ning avastasin, et niii kaua pole midagi kirjutan. Pidevalt on käed-jalad lastekarjaga tööd täis ja kui üritan võtta blogi ette, siis tuleb suur haigutus ja uni peale ja sinna paika see jääbki 😛

Lähen siis veidi ajast tagasi – novemberi algul käisime Viljandis Teevi juures jõulusessioonil ning see läks meil päris edukalt v.a Saskia, kes arvas tol päeval, et tema ei taha plaju lõunaund magada ning kella 15 kui pildistamine toimus, olita juba kapsas. 24.detsember 2021 veetsime 5kesi oma jõulud kodus – ei läinud me külla ega kutsunud ka kedagi endale külla. Eks vanaema kutsus meid, aga kuna ta elab Lasnamäe 3-toalises korteris kuhu ta kutsus minu tädi pere, isa pere ja kui me ka oleksime läinud siis poleks see kindlasti enam olnud jõulude nautimine vaid kahe põnni järgi jooksmisega ja vaaatama, et laudadelt, kapi äärtelt jms kohtadelt ei tõmmata vanaema nõusid alla. Nii me otsustasime ikka oma koju jääda kus ju on mõistagi lihtsam olla. Lapsed avasid jõululaupäeva hommikul kohe oma kingid (meil selline traditsioon, et öösel toob päkapikk või jõuluvana kingitused kuuse alla ja ärgates nad saavad seda rõõmu tunda kohe ja ei pea õhtuni ootama). Nii on neil terve päev tegevust ja saab rahulikult jõuluõhtu ettevalmistusi teha.


Aastavahetusel tulid meile külla hea sõber ja tema kaaslane ning võtsime kõik koos vastu aastavahetuse ja seda oma kodu rõdul. Eelmine aasta otsustasime, et meil pole mõtet kuhugi minna, sest kodu hoovist lastakse anyway ilutulestikku ja lastele sellest piisab. Ja tõesti nii oligi, aga kuna me vaatasime seda kõike rõdult siis reaalselt oli panoraam vaade ilutulestikust, sest ilutulestikku lasti ka Nõmmelt ja Harkust. Matthias ostis ka poest ühe ilutulestiku mille nad koos Kristoferiga süütasid ja õhku lasid, nii said ka Sassud sellest osa – Saimon muidugi akna juures olles pani koheselt jooksu korteri teise otsa ja vääksus (ju kartis sellist sähvivat ja kõva häälset asjadust) ning Saskia vaatas vaikides silmad suured peas ja suu lahti aknast välja – aga see oli kõvasti enne keskööd, kuna peale seda läksid Sassud ööunne. Nende tuppa panin ma meiei väikse JBL kõlariga spotify’st nö beebide playlisti mängima selleks, et vaigistada maha ilutulestiku müra mida hakatakase hoovis laskma. Veidi aitas, kui kui tuli kesköö ja uus aasta, siis pidin ma enam-jaolt jooksma rõdu ja magamasitoa vahel. Mingi hetk olid nad kahjuks nii üleval juba, et pidin jääma nende juurde ja lõpuks jäin ma ise ka magama. Emadus, mis muud 😉 Uus aasta algas rahulikult, vedelesime kõik kodus – kes diivanil, kes põrandal, kes mängis mänguasjadega, kes playstationiga 😉 Ega muud me ei jaksanudki teha.

Vahepeal miskit väga ei toimunudki, selline magamatus jne. Nimelt Saskial tuli tagasi see öine “magamine on nõrkadele” teema – oli üleval kuskil 2-3h öösel. Kuna Saimon hästi emmekas siis ei saanud mina Saskiaga nalljalt minna eemale tegelema, et ta Saimonit üles ei ajaks. Niisiis oli pikalt see kus öösel Matthias läks koos Saskiaga elutuppa ja üritas seal uuesti ta magama saada ning kuna Saimon oli ka vahepeal suht erksa unega – iga pisem piiks, mürst ja plärts äratas teda üles – üritasin mina temaga tegeleda. Lõpuks aga sai Saimon taas oma rütmi tagasi ning saime magada. Kuid siis tekkis see kus Matthias tundis, et ta enam ei jaksa ning tööl oli ka pingeline, siis otsustasin, et keegi meist peab saama magada ja olla normaalne ja tasakaalus – nii ma siis ostsin poest suure õhkmadratsi, kolisin kahe võrevoodiga tagasi kaksikute tuppa ning pumpasin madratsi täis ja Matthias mõnuleb üksi meie voodis 😉 😛 Hetkel olen olnud umbes 2 nädalat selliselt toimetanud ning loodan, et ühel hetkel nad harjuvad ja Saskia hakkab ehk öösel magama pikemalt. Kuna praegust taas haigused päris jõudsalt möllavad, siis hetkel annavad need ka öösel tunda.

Sassude tervisest veel nii palju, et pereasrtil taas 1,5a kontrollis käies selgus, et Saimon on kõik kaalu ja pikkusega korras, siis Saskia natuke liiga alakaaluline oma vanuse kohta. Kaaluks siis 7.2 kg ja Saimon 10,2 kg. Perearsti soovitusel proovisime 3 toidukorrale panna +1 toidukorra juurde, kuid see väga ei vea välja või vajab veel veidi harjumist sellega. On tekkinud see, et putru nad absoluutselt mõlemad ei soovi, vaid sellist näputoidu laadset sööki ning kui on kokku 4x söömist päeva peale, siis õhtul enne magama minemist nad enam ei taha süüa. Ausõna ma ei tea mida teha või kuidas teha. Eks tema kaal nagu ka arstid ütlevad, et ta on enneaegne + südamerikkega laps. Muidu Saskia väga elav KAAK 😀 ja ei oskagi nagu väga muret tunda. Eks me jälgime ja vaatame mis edasi saab.

Aa jaa.. KRISTOFER.. Ta sai 6 aastaseks. Nagu mida eks? See on uksumatu, et see aeg on tõesti niiiiiiii kiiresti läinud. Mäletan väga hästi (nii palju kui annab mäletada) seda päeva kui ta sündis, seda hetke kui kohtusin temaga perepalatis, kuna olin üldnarkoosis keisrilõikel ning 2023 läheb ta juba 1.klassi. Uskumatu!! Temast on sirgunud suur, nutikas, asjalik pealehakkaja poiss – kelle iseloom seguneb nii minu kui Matthiase omaga (üliemotsionaalne, kergelt ja kiirelt ärrituv, tark, nutikas, kuuleb igale poole isegi kui on süvenenud ühte konkreetsesse tegevusse ja mis peamine – tal on ikka mälu antud – ta mäletab absoluutselt kõike kõigist jne). Kristoferile meeldib väga laulda kohta valimata ning talle meeldib ka väga sporti teha – hetkel käib FC Flora jalgpalli trennis ja naudib seal olemist täiel rinnal. Ta on ka väga äge suur vend, kes saab tegelikult ka väga hästi Sassudega koos mängitud. Kõige parem klapp on ilmselgelt tal Saimoniga – poiste värk vast. Kuna Krisi sünnipäev on veebruaris, siis on üks selline tobe aeg hetkel nii koroona tõttu kui üleüldiselt haiguste osas. Loodame, et 12.02 saame tema sünnipäeva peo kenasti peetud ka nende vähestega, kes saavad tulla. Eelmine aasta pidime selle ära jätma kuid see aasta ikka proovime, laps hetkel ka kurb ja loodab, et ikka toimub.

Ega polegi rohkem hetkel. Olen hetkel igati kodune koos kaksikutega ja haiguste tõttu ei liigu ringi, siis siin jutustada ongi hetkel vähe kuna midagi erilist ei toimu. Aga kuna varsti kevad ja saab liikuma, siis tuleb ka neid seiklusi rohkem millest jutustada. Hetkel elame selle haiguste laviini ja pika talve üle. Vahepeal kui olen saanud ka Saskiaga kardioloogi juures käidud, siis kirjutan sel teemal veidi pikemalt, miks lähen siin plaanitust varem.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga